Банк вилучив квартиру, в зв’язку з невиплатою іпотеки. Що робити з податками?
При цьому, якщо заставне майно, яке відчужується у зв’язку з невиконанням платником податку своїх зобов’язань за договором кредиту (позики), було придбано за рахунок коштів такого кредиту, то дохід, отриманий внаслідок такого відчуження, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.
Разом з цим, якщо при реалізації заставного майна не виконуються вищезазначені умови, то дохід, отриманий від такого відчуження, оподатковується на загальних підставах відповідно до ст. 172 ПКУ «Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) нерухомого майна».
Наприклад, дохід, отриманий платником податку від продажу протягом року житлового будинку, квартири, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Якщо ж продавали більше одного об’єкта, то оподаткування відбувається за ставкою 5 %.
По материалам: ГУ ДФС у Сумській області
Доверьте свой учет профессионалам, ведь для достижения наивысшего результата каждый должен делать только то, что он умеет лучше других!
Возможно, Вам будет интересно: